Migruojantys paukščiai
Dalyviai
Artūras Valiauga

Arturas ValiaugaFotografas

Vilnius, Lietuva
 
Namai – pavadinimas, susijęs su geopolitine naujosios Europos realybe, kuri nebeturi sienų. Namų keitimas, važiavimas iš vienos vietos į kitą – labai elementarus ir visiems prieinamas dalykas. Tai susiję su kažkokiu globalizacijos aspektu ir kosmopolitine kultūra, kas yra kokybiškai naujas dalykas.
Migracija ir tie namai, kurie keliauja kartu su žmogumi, yra požiūrio reikalas. Per tuos namus įvairiais būdais pasireiškia pasaulėjauta, nes jie žymi įvairius aplinkos dalykus: atpažįstamumą, skirtingumą, toleranciją, bendruomeniškumą. Šie dalykai mane domina ir dažniausiai savo nuotraukose einu per ganėtinai statiškus aplinkos dalykus. Aplinka tampa portretu, kuris daugiau pasako apie žmogų nei jo paties portretas. Nes daiktai nemoka meluoti, jie neturi kaukės.

Skaityti daugiau...
 
Audrius Mickevičius

Audrius MickevičiusTarpdisciplininis menas
  
Vilnius, Lietuva

Bet kalbėčiau apie masinę komunikaciją, ne asmeninį projektą. Būtų labai įdomu kalbėtis apie kažkokį masinį veiksmą, kuris pasirodytų realiais pavidalais miesto erdvėse ar kažkur. Šiuo atveju menininkai galėtų būti tokie partneriai, kurie padeda (tam tikra prasme) prigesinti konfliktą.

Skaityti daugiau...
 
Bernadeta Levulė

Bernadeta LevulėŠviesos menas, instaliacija
  
Freiburg, Vokietija; Wienna, Austrija

Vienas lauke karys!  Piešė katiną, išėjo tigras!

Skaityti daugiau...
 
Artūras Šimonis

Artūras ŠimonisScenografas, teatro dailininkas  
Vilnius, Lietuva

Turizmas kaip reiškinys – siaurąja prasme – nėra jau toks senas. Žmonės, aišku keliavo, tačiau iš tikrųjų šis procesas atsirado XX a. pr. Kalbant apie migracijos problemą... Migruodamas į kitą šalį, stengiesi integruotis, įsilieti į tą kultūrą, pats aktyviai per ją skleistis. Tuo tarpu turizmas, atvirkščiai, - visiškai „be atsakomybės“. Tik savo piniginę ištuštinu ir neveikiu jokios aplinkos, prie jos neprisirišu. Atvažiuoju, pasižiūriu...

Skaityti daugiau...
 
Beatričė Laurinkutė

Beatričė LaurinkutėFotografija, medijos menas  
Vilnius, Lietuva
 
Lietuviai labai kritiškai (neigiame prasme) vertina save, savo šalį. Neigia, keikia su didžiuliu nepasitenkinimu. Man patinka saviironija, savikritika, kai iš jos iškyla koks nors sprendimas, pasiūlymas, o Lietuvoje yra tendencija neigti: savo šaknis, šalį. Mintis veikia realybę. Tarkim, visi 3 mln. lietuvių neigiamai žiūri į Lietuvą: į politiką, valdžią, kultūrą ir t.t. Gaunasi minties inercija, kuri savaime formuluoja rezultatą. Tada labai sunku kažką pakeisti, nes taip realybę veikia mintys.
Apie viską reikia tik teigiamai galvoti. Nereikia sakyti, kad viskas Lietuvoj gerai, bet tu jausk, kad esi lietuvis ir kad tai yra vertybė. Kur tos vertės, vertybės reikia ieškoti, aš nežinau: baltuose, praeity, gamtoj.

Skaityti daugiau...
 
Bernardas Bagdanavičius

Bernardas BagdanavičiusArchitektūra, šiuolaikiniai menai  
Londonas, D. Britanija

Etika man apskritai yra kūrybinė motyvacija. Ir subjektyvi todėl, kad esu individualistas. Vis dėlto turi būti savęs apribojimas. Ribų nustatymas.
Man įdomi egzistencinė struktūra. Mane domina lietuviškas archetipas ir vertybių tema. Vertybės nepasiskolinsi. Ją reikia sąmoningai priimti.

Skaityti daugiau...
 
Darius Laumenis

Darius LaumenisTapyba, grafika, fotografija  
Marselis,Prancūzija

Darbas dažniausiai vyksta su savimi. Dažniausiai vyksta paties proceso analizė. Tai ir išlieka pagrindinis mūšio laukas. Rezultatas yra pagrindinis tikslas tapyboje. Beje, dažniausiai galutinis patenkinamas autoriui rezultatas yra retai pasiekiamas. Taigi pati to siekiamybė tampa amžina ir begalinė..

Skaityti daugiau...
 
Gitana Gugevičiūtė

Gitana GugevičiūtėLiteratūra ir teatras (teorija ir praktika)
  
Klaipėda, Lietuva

„Babelio sindromas“ arba, paprasčiau tariant, „nesusikalbėjimas“, skatina dialogo paieškas, skatina migraciją. Manau, kad tie „tikrieji tautiečiai“ yra išblaškyti po pasaulį ir juos atpažįsti ne pagal tai, kur jie gimė, o pagal panašų mąstymą, pagal pasaulėjautą. Manau, kad tie žmonės, kurie išvažiavo, ieško bendraminčių, su kuriais gali normaliai susišnekėti. Nebūtinai lietuvių kalba. Savo darbų kalba ir dar lengviau. Ar reikia spręsti kokią nors problemą – nežinau. Jeigu žmonės susišneka...
Kartais nereikia ir niekur važiuoti. Tiesiog į vienas kitą žiūrėti ne kaip į kažkokį įvaizdį ar archetipą (galbūt toks egzistuoja), bet kaip į asmenybę, kaip į šalia būnantį, galbūt kažką kitą veikiantį...

Skaityti daugiau...
 
Jolanta Rimkutė

Jolanta RimkutėKostiumo dizainas
 
Vilnius, Lietuva

Į sąvoką „vertybės“ telpa daugumos išsakytos mintys. Vien iš to, kad vertybė yra dialogas, galima susidėlioti principą. Tad aš bandau per žmonių pasirinktus žodžius eiti į dialogą.

Skaityti daugiau...
 
Jonas Zagorskas

Jonas ZagorskasVideo, instaliacija, tapyba, performansas, objektai

Varšuva, Lenkija
 
Mano nuomone, kiekvienas turi labai aiškiai atsakyti sau į klausimą, kodėl jis kuria.
Labiausiai vertinu individualybę, individualumą, kai menas kuriamas ne dėl karjeros, ne dėl to, kad kiti irgi taip daro.
Nemėgstu, nevertinu dokumentinio meno, kur fiksuojama jau egzistuojanti realybė ir nekuriama nieko naujo realiai, tik formaliai. Pvz.: montuojant dokumentinį filmą – montažas, video formatas . Tai tik forma, formalistinis menas.

Skaityti daugiau...
 
Lina Kusaitė

Lina KusaitėTarpdisciplininis menas

Briuselis, Belgija

Per TV skelbiama informacija nekviečia, todėl, grįžusi į Lietuvą, aš pasirenku likti namie. Informacija, kurią aš perskaitau, nekviečia dalyvauti. Ji sukuria sieną.
Aš nerandu „plyšio“, kuriame galėčiau būti tą trumpą laiką, kai atvažiuoju į Lietuvą. Štai pirmą kartą organizuotas toks pleneras, kuris klausia: išvažiavusieji, kodėl jūs negrįžtate? Kodėl atsiranda dialogo, informacijos, tarpusavio pažinimo spraga? Su malonumu galėčiau skaityti paskaitas apie tai, ką mes darom, kaip dirbam Belgijoje, bet nėra kviečiančiosios pusės.
Net ir užsienyje leidžiamuose laikraščiuose apie Lietuvą pateikiami gandai, kur ir kas nusipirko kokią mašiną ar suknelę. Kiek suprantu, Lietuvoje informacinio pasirinkimo trūksta.

Skaityti daugiau...
 
Linas Domarackas

Linas DomarackasTapyba, grafika
  
Varšuva, Lenkija
 
Man svarbus dialogas. Mano sumanymas gana paprastas: ant aitvarų nutapyti paveikslus, daryti nuotraukas ar pan. ir parodos atidarymo metu paleisti tuos aitvarus į Lietuvą. Aitvaras Lietuvoje turi dvigubą reikšmę: aitvaras - turtas ir aitvaras - forma. Radęs aitvarą žmogus galės jį pasiimti arba sutrypti, įmesti į ugnį. Gali ir išvis nerasti...

Skaityti daugiau...
 
Mindaugas Gapševičius

Mindaugas GapševičiusTinklo menas

Berlynas, Liubekas, Vokietija

Globalizacija – nauja aktuali ir skirtingai interpretuojama koncepcija. Anksčiau žmonės daugiau gyvendavo bendruomenėse, dabar jie kažkaip „persipina“. Iš principo norėjau pasižiūrėti, kaip keičiasi mūsų santykis su visuomene globaliame pasaulyje. Migracija – kaip globalizacijos proceso pasekmė. Kaip migracija atrodo istoriškai. Migracija – gerai ar blogai? Kontroliavimas ar laisvas judėjimas.
Oficiali migracijos koncepcija, mano supratimu, nėra teisinga, nes motyvuojama noru visus kontroliuoti, suvesti į grupes, „pririšti“. Yra ir pozityvus aspektas: dingsta anarchija, kuri galėtų egzistuoti kokiose nors konklavose ar piratiniuose taboruose.

Skaityti daugiau...
 
Ovidijus Petkevičius

Ovidijus PetkevičiusTeatro režisūra, teatrologija
  
Klaipėda, Lietuva (1965-2008)
 

Manau, kad provincialumo sindromas kažkaip vienija visus čia susirinkusius. Mes ieškome naujų patirčių ir įgyjimų, nes čia, Lietuvoje, ir ne tik Lietuvoje, tam tikrame mieste ar miestelyje nesame tapatūs savo dvasiniu klodu.
Išvykęs į provinciją jaučiuosi ganėtinai skausmingai. Po metų atrodo, kad provincija žmogui uždeda tam tikrą šleifą. Nuo buvimo „ten“ kenti... Kažkuris iš jūsų pasakė, kad išvykti iš Lietuvos buvo naudinga būtinybė... Galbūt išvykdami mes pajuntam kitą vertę ir norą sugržti?..

Skaityti daugiau...
 
Rasa Alksnytė

Šokis, choreografija, kulinarijaRasa Alksnytė
  
Galmaarden, Belgija

Žmogiškumas kaip vertybė mane domina labai seniai. Kas yra antižmogiškumas? Kartais žmogiškumas gali pasireikšti visiškai iš kitos pusės. Iš „išvirkščiosios pusės“. Neturiu pasiruošusi formos, į ką tai turėtų išeiti.. Tai daugiau yra egzistencinis klausimas. Aš ieškau atsakymų pati sau.

Skaityti daugiau...
 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.