Migruojantys paukščiai
Atgarsiai
TREČIASIS PASAULIO LIETUVIŲ MENININKŲ SUSITIKIMAS „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI 2009“ KALBĖS APIE DIALOGO BŪTINYBĘ
Sekmadienis, 02 Rugpjūtis 2009 23:21

Užsienio reikalų ministerija

Vilniuje Liepos 27-29 dienomis prasidės trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Projekto tema – dialogo formos ir galimybės, kurių projekto dalyviai ieškos su valstybinėmis institucijomis ir įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.

Šių metų projekto tikslas – paskatinti kalbėtis ir kurti bendrus projektus, keistis idėjomis ir mintimis.

Skaityti daugiau...
 
Ar sugrįš migruojantys paukščiai? | Petras Auštrevičius
Trečiadienis, 29 Liepa 2009 13:35

Šį pirmadienį man teko dalyvauti užsienyje ir Lietuvoje gyvenančių menininkų ir migruojančių menininkų bendruomenių 3-jame susitikime “Migruojantys paukščiai”. 3-sis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas skirtas ieškoti bendravimo formų, būdų ir galimybių tiek tarp atskirų menininkų, tiek tarp įvairių nevyriausybinių organizacijų bei valstybinių institucijų.

Skaityti daugiau...
 
Liepos 29-osios laidoje – kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“.
Antradienis, 28 Liepa 2009 22:01

LRT.lt

Liepos 29-osios laidoje – kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Taip pat apie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteką. Įprastu laiku 08.05 val. per „Klasikos“ programą. Ved. Auksė Kancerevičiūtė.

Skaityti daugiau...
 
TREČIAJAME PASAULIO LIETUVIŲ MENININKŲ SUSITIKIME „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI 2009“ – APIE DIALOGO BŪTINYBĘ
Pirmadienis, 27 Liepa 2009 10:25

Kamane.lt

Liepos 27 – 29 dienomis Vilniuje prasidės trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Šių metų Jono Meko vizualiųjų menų centre vykstančio projekto metu menininkai išeiviai diskutuos ir ieškos sąlyčio ne tik su menininkais, gyvenančiais Lietuvoje. Dialogo galimybių projekto dalyviai ieškos ir su valstybinėmis institucijomis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.

Skaityti daugiau...
 
„Migruojantys paukščiai“ būrė menininkus kurti Lietuvoje
Penktadienis, 24 Liepa 2009 14:21

15min.lt 

Liepos 27–29 dienomis Vilniuje vyko trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Šių metų Jono Meko vizualiųjų menų centre vykstančio projekto metu menininkai išeiviai diskutavo ir ieškojo sąlyčio ne tik su menininkais, gyvenančiais Lietuvoje. Dialogo galimybių projekto dalyviai ieškojo ir su valstybinėmis institucijomis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.

Skaityti daugiau...
 
Emigravę lietuvių menininkai teigia net ir atsivėrus visoms pasaulio teikiamoms kūrybinėms galimybėms norintys vystyti projektus ir tėvynėje.
Penktadienis, 24 Liepa 2009 12:20
Monika Kutkaitytė
lrt.lt

„Migruojančių paukščių“ projekto diskusijos akimirka, D. Leiliono nuotr.
Emigravę lietuvių menininkai teigia net ir atsivėrus visoms pasaulio teikiamoms kūrybinėms galimybėms norintys vystyti projektus ir tėvynėje.

Tačiau siekdami Lietuvos paramos, jie turi įveikti ne vieną kliūtį. „Kiek menininkas turi turėti vidinės motyvacijos, kad vis tiek atvažiuoja į Lietuvą ir čia kuria...“ – pastebi dizainerė Jolanta Rimkutė. Kūrėjams šiandien atrodo svarbu ne tik atkurti prarastus ryšius, bet taip pat rasti dialogą su Lietuvos institucijomis.

 

„Menininkai, kuriantys užsienyje, be abejonės, bando įsilieti į tarptautinę rinką, bet visada save pristato, kad yra iš Lietuvos. Jie nepraranda savo identiteto. Jie kažkuria prasme yra kultūros ambasadoriai, nes kiekvienąkart dalyvaudami tarptautiniuose projektuose kalba apie savo šalį“, – pabrėžia projekto „Migruojantys paukščiai“ sumanytoja J. Rimkutė.

Skaityti daugiau...
 
„Migruojantys paukščiai 2009“ kalbės apie dialogo būtinybę
Penktadienis, 24 Liepa 2009 09:18

Bernardinai.lt

Liepos 27 -29 dienomis Vilniuje prasidės trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Šių metų Jono Meko vizualiųjų menų centre vykstančio projekto metu menininkai išeiviai diskutuos ir ieškos sąlyčio ne tik su menininkais, gyvenančiais Lietuvoje. Dialogo galimybių projekto dalyviai ieškos ir su valstybinėmis institucijomis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.

Skaityti daugiau...
 
Trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas "Migruojantys paukščiai"
Ketvirtadienis, 23 Liepa 2009 16:33

ELTA

2009" kalbės apie dialogo būtinybę

Liepos 27 -29 dienomis Vilniuje prasidės trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai". Šių metų Jono Meko vizualiųjų menų centre vykstančio projekto metu menininkai išeiviai diskutuos ir ieškos sąlyčio ne tik su menininkais, gyvenančiais Lietuvoje. Dialogo galimybių projekto dalyviai ieškos ir su valstybinėmis institucijomis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.

Skaityti daugiau...
 
Tikros lakštingalos vis tiek giedos
Ketvirtadienis, 23 Liepa 2009 11:11

Respublika.lt 

Tikros lakštingalos vis tiek giedos

Prieš trejus metus J.Rimkutė ėmėsi organizuoti svetur gyvenantiems lietuvių menininkams suburti skirtą projektą "Migruojantys paukščiai". Nes buvo apsisprendusi gyventi ir kurti Lietuvai. Bet besikalbant ji prisipažino kaip tik šį momentą esanti labai pikta ant savo šalies.

"Trečius metus prašome valstybės paremti šį projektą, bet negauname nė cento. Kultūros ministerijai nusispjauti į tokius žmones. Jie ir negrįš. Bet per šį projektą bent jau įvyksta kontaktas, - kalba dizainerė. - Dauguma jų jaučia sentimentus, stebi Lietuvą iš šalies. Žinau, kad šitai mūsų kompanijai labiausiai gėda, kad nesugebėjome išlaikyti Europos kultūros sostinės vardo".

Skaityti daugiau...
 
Trečiosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvėse “Migruojantys paukščiai”
Ketvirtadienis, 23 Liepa 2009 10:39

Reko.lt

Siekiame: suburti emigravusius menininkus lietuvius ir gyvenančius Lietuvoje kūrybiniam dialogui, analizuojančiam įvairius socialinius ir kultūrinius Lietuvos reiškinius.

Skaityti daugiau...
 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.